Paranormal Phenomena Scouts - Zwiadowcy Zjawisk Paranormalnych

Pharanormal Phenomena Scouts


#1 2013-12-09 18:52:07

 Chomiqq

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-01
Posty: 85
Punktów :   

Krzyż

Chyba najbardziej rozpoznawalny symbol. Możemy go spotkać na różańcu, na dachach kościołów, czy też w prawie każdej klasie szkolnej wiszącego na ścianie. Ponad to w 80% domach znajdziemy również powieszony krzyż. Czemu akurat krzyż? Bo na nim zmarł Dżizus. Żyjemy w kraju, gdzie religia ma ogromny wpływ i władzę. Czy krzyże na każdym możliwym kroku są dobrym pomysłem? Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę z tego, po co one służą.
http://img585.imageshack.us/img585/235/2lrn.jpg


Krzyże, jak każdy inny symbol, mają określone działanie. W tym przypadku głównym celem krzyża jest ochrona przed złymi duchami oraz demonami. Niestety ludzie w dzisiejszych czasach zrobili sobie z krzyża tradycje, a poza nią nie widzą w nim nic nadzwyczajnego.

Czy krzyż zabije ducha? Duch jest istota, która nie żyje. Nie ma więc możliwości zabicia kogoś nieżyjącego, natomiast na pewno pomoże w walce z duchem.
Czy lepiej nosić krzyż, czy pentagram biały? Krzyż odstrasza złe duchy. Pentagram biały broni przed złymi duchami. Wybierzcie co wolicie. Przypominam, aby nie łączyć ze sobą kilku symboli jednocześnie.
Czy odwrócony krzyż to symbol Satanistów? Nie. Odwrócony krzyż jest manifestacją Religi Chrześcijańskiej oraz obaleniem jej dogmatów. Jest to zatem symbol wolności.
Czy krzyż w domu obroni mnie przed duchami? Krzyż w domu wiszący nad drzwiami sprawi, że złe duchy oraz demony nie przekroczą progu naszego domu bez powodu.

Osobiście jestem zwolennikiem pentagramów jako formy obrony, jednak to kwestia gustu, co kto lubi.
Krzyż na drogę!
http://img163.imageshack.us/img163/2180/7l72.jpg


Mój Pan siedzi na tronie
kopytem stuka o wieko
z ironią patrzy na świat
lwy pożrą chrześcijan, a pogan rozdepczą słonie

Offline

 

#2 2013-12-09 19:01:05

Piekar

Tropiciel duchów

Zarejestrowany: 2013-12-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Krzyż

zacny obrazek

Offline

 

#3 2013-12-09 19:03:51

 Chomiqq

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-01
Posty: 85
Punktów :   

Re: Krzyż

Żarty żartami, ale on doskonale przedstawia realie polskiej religii w sposób żartobliwy


Mój Pan siedzi na tronie
kopytem stuka o wieko
z ironią patrzy na świat
lwy pożrą chrześcijan, a pogan rozdepczą słonie

Offline

 

#4 2013-12-10 00:01:06

Genio

Tropiciel duchów

Zarejestrowany: 2013-12-01
Posty: 17
Punktów :   

Re: Krzyż

Duch to istota a konkretnie Byt, oraz czasami inteligentna forma energiii , potrafiąca wpływać ze świata nie materialnego na świat materialny , byt czyli duch owszem nie żyje lecz istnieje, nie można go zabić, można go unicestwić lub wchłonąć według wierzeń magii i innych pierdół, a w czasach obecnych ludzie znają tylko wypędzenie...


Tylko Martwi Widzieli Koniec Wojny

Offline

 

#5 2013-12-10 11:36:38

 Chomiqq

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-01
Posty: 85
Punktów :   

Re: Krzyż

Nie możesz unicestwić ducha, bo to wiąże się z jego zabiciem. Możesz go pochłonąć, ale to nie rozwiąże problemu, bo on będzie dalej, tylko że w Tobie. Jeżeli duch jest zły, możesz wysłać go do królestwa piekielnego i tam się już nim zaopiekują. Gdy duch jest dobry, możesz pomóc mu znaleźć się tam, gdzie jego miejsce. Gdy masz do czynienia z demonem, za dużo nie jesteś w stanie zrobić. Gdy dojdzie do obrony koniecznej, to sól, woda święcona, krzyże i egzorcyzmy,  jednak to jest obrona, nie atak.


Mój Pan siedzi na tronie
kopytem stuka o wieko
z ironią patrzy na świat
lwy pożrą chrześcijan, a pogan rozdepczą słonie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nkc.pun.pl www.kmboss18.pun.pl www.gornikradlin.pun.pl www.wolateam.pun.pl www.gladiatus.pun.pl